یک چینی که فرانسه را کنار زد

سال نود و یک بود، همزمان با بالاگرفتن زمزمه های تحریم و سربه فلک زدن قیمت اتومبیل ها، بازار ناگهان با یک چینی فوق العاده خوش تراش مواجه شد که هم با کیفیت بود و هم زیبایی منحصربه فردی ارائه می داد. ام وی ام ۳۱۵ در بدو ورود برای فرانسوی محبوب ایران خودرو، پژو۲۰۶ خط و نشان کشید و امروز به نظر می رسد جایش را در بازار گرفته است.

به طور مشابه در بازارهای جهانی نیز قصه همین بود. کمپانی چری محصول خود را در بازارهای بین المللی با عنوان Fulwin 2 HB  و در ایران با عبارت ام وی ام ۳۱۵ از سال ۲۰۱۰ میلادی ارائه کرد. همان طور که می دانید، این خودرو در دو طرح هاچبک و سدان تولید شده، هرچند معمولا منظور از ام وی ام ۳۱۵ همان نمونه های هاچبک است.

ام وی ام 315-MVM315-سرزمین خودرو نیلی

ام وی ام ۳۱۵

ام وی ام ۳۱۵ در یک نگاه کلی

باید در همین ابتدا روی این نکته تاکید کنیم که تعریف و تمجید احتمالی ما از هر ویژگی مخصوص به این خودرو، در حد قد و قواره ی خودش مصداق دارد. به عنوان مثال وقتی می گوییم طراحی بدنه ی سیال و دینامیک فوق العاده ای دارد، منظور این است که کلیشه های مرسوم را در بین خودروهای میان رده شکسته و در بازه ی قیمتی خود، بهترین انتخاب از نظر زیبایی است.

با در نظر داشتن گزاره ی بالا، با اطمینان می توان گفت که ام وی ام ۳۱۵ خودرویی است با طراحی بدنه ی دینامیک، تکنولوژی و سرویس های روز دنیا، ارائه ی ایمنی قابل قبول به سرنشینان و فضای داخلی انعطاف پذیر و راحت. هر چه در سطرهای این مقاله پیش برویم، بهتر نمایان می شود که تجلی واژه های قبل، در کدام ویژگی ها قابل رویت است.

ام وی ام 315-MVM315-سرزمین خودرو نیلی

ام وی ام ۳۱۵

بررسی طراحی بدنه ی ام وی ام ۳۱۵

به نظر می رسد که طراحی بدنه واقعا توانسته باشد در بازار خالی از تنوع میان رده های ایرانی، یک هاچبک با کیفیت ارائه دهد. به آن خط کنار چراغ جلو که به برآمدگی چراغ عقب می رسد توجه کنید، یا سپر و گلیگر و درب عقب را در کنار هم نگاه کرده و ببینید چگونه در یک هارمونی سه نفره روی چرخ را برجسته ساخته اند.

ام وی ام 315-MVM315-سرزمین خودرو نیلی

ام وی ام ۳۱۵

از نظرات شخصی که بگذریم، باید اشاره کنیم طراحی مفهومی کمپانی چری در این نمونه هم مصداق دارد و چراغ های جلو استعاره ای از چشم های نهنگ هستند. رینگ های ام وی ام ۳۱۵ از نوع پانزده اینچ آلومینیومی هستند و البته این یکی را فقط شنیده ایم و شما باید نظر دهید، اما گفته می شود طراحی قسمت انتهایی هاچبک چری، باز تعریفی است از قسمت تحتانی بی ام و سری یک. به هر حال، در مجموعه، ام وی ام ۳۱۵ یک ایده ی کلی در طراحی را دنبال می کند و در اوج سادگی، خوش نقش، خوش تراش و زیبا است.

ام وی ام 315-MVM315-سرزمین خودرو نیلی

ام وی ام ۳۱۵

بررسی طراحی داخلی ام وی ام ۳۱۵

قصد تکرار مکررات نداریم اما بر کسی پوشیده نیست که وقتی پای آپشن و زیبایی داخل به میان بیاید، چینی ها به خصوص چری پا پس نمی کشند. در این نمونه هم اوضاع تفاوت چندانی ندارد. به عنوان مثال، وقتی پشت فرمان ام وی ام ۳۱۵ نشسته باشید، به خوبی مشاهده می کنید که همه چیز بر پایه ی یک طرح هندسی حساب شده پیش می رود.

یک کنسول مرکزی و نقش و نگار و قوس های کناری به همراه آپشنِ مانیتور و جا سیگاری و لیوان و خیل دیگری از جزئیات کاربردی، فضای داخلی ام وی ام ۳۱۵ را می سازند. شیشه های تمام برقی، فضای مناسب صندلی های عقب و البته صندوق(بسیار بهتر از ۲۰۶) سنسورهای دنده عقب و به طور کلی مجموعه ای از امکانات قابل اتکا و احترام، آن چه ضروری است را در اختیار سرنشین قرار می دهند.

ام وی ام 315-MVM315-سرزمین خودرو نیلی

ام وی ام ۳۱۵

سفری به زیر کاپوت، ام وی ام ۳۱۵ چه برای عرضه دارد؟

اجازه دهید یک بار برای خواص عملکردی ام وی ام ۳۱۵ هاچبک گزاره ای کیفی ارائه دهیم. قدرت بالا، تناسب در مصرف سوخت نسبت به تولید انرژی، بهره وری مترقی و آلایندگی ناچیز ویژگی هایی است که برای این بخش برشمرده شده است.

ادعایی که خود چری مطرح کرده این است که یک ام وی ام ۳۱۵ می تواند نسبت به هرکدام از همرده های خود، تا بیش از سی و شش درصد بهینه تر انرژی بسوزاند و نیرو تولید کند. به نظر می رسد که باید کمی هم عدد و رقم ارائه دهیم تا مطالعه ی این سطرها کمی استحکام یابد. موتوری که زیر کاپوت  ام وی ام ۳۱۵ به کار گرفته می شود، شانزده سوپاپ را در چهار سیلندر به حجم کلی یک و نیم لیتر تقسیم کرده است. اگر بخواهید به حداکثر قدرت ام وی ام ۳۱۵ دست یابید، باید شش هزار دور ایجاد کرده باشید تا در حدود صد و ده اسب بخار در اختیار شما قرار گیرد.

از مصرف سوخت اطلاعات کمی در دست است اما آن چه مخاطبین می گویند این است که خودرو پای هم در شهر و جاده شش و نیم لیتر به ازای هر صد کیلومتر خواهد سوزاند. حجم باک ام وی ام ۳۱۵ به طور دقیق پنجاه لیتر است و ستاندارد آلایندگی موفق به اخذ یورو چهار شده.

ترمزهای جلو دیسکی هستند و در چرخ های عقب به تکنولوژی کاسه ای بسنده شده است. برای سرنشینان جلو کیسه ی هوا هم تعبیه گردیده است.

جمع بندی، آیا  ام وی ام ۳۱۵ بخرم؟

اگر به دنبال یک خودروی جمع و جور شهری هستید و مصرف پایین و جلوه ی ظاهری زیبا برایتان در اولویت قرار دارد، در شرایط فعلی بازار، ام وی ام ۳۱۵ بهترین گزینه ی موجود است. اگر متن را تا به اینجا دنبال کرده اید، حتما پیرو نظریه ی “هر چی چینی باشه بی کیفیته” نیستید. حتی اگر باشید، باید بدانید که نمونه های تولیدی مدل های قدیمی، همه روی قالب های فرسوده و خط تولید های از رده خارج شده بیرون می آیند و قطعات را هم کمپانی های بی نشان چینی تامین می کنند. در نتیجه، در این بازار، در لحظه ی حال، تصمیم عاقلانه این است که تکنولوژی روز چین، از برندی سرشناس خریداری شود.