هر آنچه نیاز است درباره چری آریزو۶ بدانید…

 

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو۶، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

می گویند رقابت خودرو دنیای بدون مرزی است، دنیایی که سقفی برایش تعریف نشده و خط پایانی برایش ترسیم نشده است، میدانی که عبارت “یک شبه ره صد ساله رفتن” در آن مصداقی ندارد، تلاش های بی وقفه می خواهد و جنگیدن های پیوسته. گذشته را که مرور می کنیم در می یابیم حتی خودرو هایی که با ظهورشان انقلابی به پا کردند، نامشان در بوق و کرنا فریاد زده شد و جماعت کثیری برای خریدشان به صف شدند چندی بعد به خاطره ها پیوستند و جایشان را به ابداعات نوین تر بخشیدند.
با این حال اگر منصف باشیم اقرار می کنیم، بسیارند خودرو هایی که حداقل نامشان جاودانه مانده و در ذهن ها حک شده است. مقصد امروزمان خودرو چینی آریزو۶ است، تصمیم داریم مشخصات این خودرو را به بحث بگذاریم و از آپشن هایش بگوییم. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.
چری، برند نام آشنای امروز و شرکت گمنام دیروز
بحث را از این جا شروع کنیم که شرکت نام آشنای امروز چری و احتمالا گمنام سال ها پیش، سال ۱۹۹۹ به جرگه تولیدکنندگان خودرو پیوست و اولین شانسش را در صنعت خودرو سازی امتحان کرد. بعد از ۱۹ سال چری اکنون بر بلندای سکوی افتخار ایستاده و تحقق آرزوهایش را نظاره گر است. این ابرشرکت چینی، روز به روز صدایش را در صنعت خودروسازی بلندتر می کند و بیشتر افراد گوش به زنگ رونمایی از تولیدات جدیدش هستند و آن را به عنوان ابرقدرت کشور چشم بادامی ها قبول دارند.

آریزو۶ برادر بزرگتر آریزو۵

سال ۲۰۱۶ بود که چری با عرضه آریزو۵ سر و صدای زیادی به پا کرد و هواداران خودرو را به سمت خود کشید. حال مدتی است آریزو ۶ بر سر زبان ها افتاده و آتش کوره رقابت بار دیگر به دست چری روشن شده است. چری که گویا این بار هم قصد دارد فاتح میدان باشد آریزو ۶ را در سایزی بزرگتر و در ظاهری لوکس تر از آریزو۵ روانه جاده ها کرده است. آریزو ۶ که با قابلیت های بهتری در مقایسه با آریزو۵ پا به عرصه گذاشته احتمالا جسورانه در کنار کیا سراتو بایستد و برای برنده شدن با هیوندای اکسنت رقابت کند.
اریزو ۶ هرچه باشد یک سدان است، بنابراین قدرت پای ثابتش و زیبایی ویژگی بارزش خواهد بود.

طراحی خارجی آریزو۶

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو۶، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

بحث را از طراحی خارجی این خودرو شروع می کنیم، طراحی متفاوت و منحصر به فرد همان چیزی است که آریزو۶ را در رده بهترین ها جای داده به طوری که پیش بینی می شود رقیب سرسختی برای دیگر نمونه های وارداتی در ایران باشد.
آن چه در همان نگاه نخست، چشم ها را اسیر می کند یک نوار کرومی است که با چراغ های کشیده و اسپرت جلویی همراه شده و در نهایت به آرم شرکت چری در میانه پنجره جلو ختم گردیده است. این طراحی در قسمت پشتی آریزو۶ هم خودنمایی می کند کمی که در این طراحی دقیق می شویم به یاد بی ام و سری ۷ می افتیم؛ سراگزوز ها، سپر، چراغ های کشیده با یک خط کرومی میان آن، که تماما ماهرانه طراحی شده اند یادآور بی ام و سری ۷ می باشند. چری در ویترین خارجی آریزو۶ جایی هم برای چراغ های مه شکن در نظر گرفته تا به عنوان خودرویی بی نقص از آن یاد شود. این چراغ ها که درون سپر جلو تعبیه شده اند به عنوان پروژکتور نیز کاربرد دارند.
اگر خاطرتان باشد پیش تر اشاره کردیم آریزو۶ از آریزو۵ بزرگتر است با این حال این تفاوت آنچنان فاحش نیست (۱۲۸ میلی متر تفاوت طولی). به طور کلی طول آریزو۶، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب ۴۷۰۰، ۱۸۲۵ و ۱۴۸۲ میلی متر می باشد.
بهتر است پرونده این قسمت را همین جا ببندیم و به سراغ بخش بعدی برویم.

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو۶، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

 

طراحی داخلی آریزو۶

سرزمین خودرو نیلی-nilicars-و اما آریزو6، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

و اما آریزو۶، خودرویی جدید از ابرشرکت چینی

آنچه سبب شده آریزو۶ از هم رده هایش یک سرو گردن بالاتر باشد و نام برند چری را به خوبی احیا کند طراحی داخلی و کابین آن است. همه چیز ماهرانه کنار هم چیده شده. کمی به نشانگر ساعت دقیق شوید یا دور موتور را به دقت مشاهده کنید، حتما زیبایی اش را تحسین خواهید کرد. از این ها که بگذریم به تریم دو رنگ می رسیم که زیبایی را در بخش داخلی آریزو ۶ تزریق کرده است. برخی ها می گویند چری در طراحی داخلی راه آئودی را در پیش گرفته، بیراه هم نمی گویند چندان بی شباهت نیست.
چری روی طراحی الکتریکی بخش های داخلی آریزو۶ مانور زیادی داده، به عنوان مثال دکمه ها در این خودرو جایشان را دو دستی به نمایشگری لمسی تقدیم کرده اند تا ور رفتن با دکمه ها و مدیریت کار ها برایتان عذاب نباشد ضمن این که با ادوات هم خوب می شود بازی کرد. خطوط برجسته در این تولید چری به چشم می خورند، خطوطی که نه تنها نمایی زیبا به خودرو بخشیده اند بلکه آن را به نمونه امن و تمام عیار بدل ساخته اند. گلگیر های بزرگ و رینگ های اسپرت نوع پنج پر از دیگر موارد به کار گرفته شده در طراحی خارجی آریزو۶ هستند.
تعبیه دریچه های پرتاب باد در قسمت داخلی آریزو۶ به صورت مخفی می باشد که از دقت سازندگان حکایت دارد.
قبل از آن که بخش طراحی داخلی آریزو۶ را به پایان ببریم و بحث ایمنی را شروع کنیم این نکته را اضافه نماییم که آریزو۶ دو تیپ اکسلنت (Excellent) و لاکچری (Luxury) را شامل می شود که از نظر شمار کیسه های هوا و برخی تجهیزات داخلی تفاوت هایی با هم دارند.

ایمنی

وجود ترمز های مجهز به ABS و EBD، EBA،TCS، DTC ، HHCو ASR، در کنار کروز کنترل و سانروف همان چیزی است که کفه ترازو مزایای آریزو۶ را سنگین تر کرده است. این خودرو چینی مجهز به سنسور پارک جلو و عقب می باشد، از دوربین ۳۶۰ درجه بهره مند است، ۶ کیسه هوا در چنته دارد، از سیستم TPMS، سیستم رانندگی ECO، استارت دکمه ای و تجهیزاتی همچون گرمکن صندلی جلو، صندلی برقی، بلوتوث و تهویه مطبوع بهره مند می باشد. چنین امکاناتی بیش از آن که هیجان انگیز باشند سبک رانندگی را دستخوش تغییر می سازند. خوب می دانیم خودرو دیگر تنها یک وسیله نقلیه نیست، خودرو ها چنان مجهز شده اند که به عقیده برخی ها تا چند سال دیگر به عنوان مکانی مرفه برای زندگی خطاب می شوند که خوشبختانه چری خوب توانسته در این زمینه خودی نشان دهد و از رقبایش پیشی بگیرد.

پیشرانه آریزو۶

به پیشرانه آریزو۶ می رسیم جایی که چری ید طولانی در آن دارد. آریزو۶ مجهز به پیشرانه ای ۱٫۵ لیتری توربو ۴ سیلندر است، این پیشرانه قادر به تولید گشتاوری ۲۱۰ نیوتن متری و ۱۴۷ اسب بخار است. بسیاری از افراد دل خوشی از پیشرانه های چری با قدرت ۱۱۶ اسب بخار نداشتند که خوشبختانه چری خیلی زود دست به کار شد و از نمونه های ممتازتر رونمایی کرد. آن چه قدرت تولید شده توسط پیشرانه را به چرخ های جلو منتقل می کند یک گیربکس اتوماتیک از نوع CVT است که به راننده اجازه می دهد در حالت تیپ ترونیک ۹ دنده را انتخاب کند. جعبه دنده ۵ سرعته دستی را به دیگر امکاناتش اضافه کنید ضمن این که در نظر داشته باشید شتاب اولیه این خودرو به ۹٫۲ ثانیه می رسد.
این بخش را با این نکته به پایان می بریم که آریزو۶ به حیث فنی مشابه کراس اوورتیگو ۷ است.
صحبت پایانی
این که هر محصول چینی بی کیفیت نیست پس از بررسی آریزو۶ به خوبی مصداق پیدا می کند. فراموش نکنید، آریزو۶ از کلاس سدان تولیدات چری است و برای استفاده شهری با سایزی متوسط و البته ظاهری شیک به مرحله تولید رسیده است ضمن این که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته انتظار می رود با قیمتی بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان در زمستان سال جاری به دست متقاضیان برسد. اگر هدفتان از خرید خودرو، استفاده شهری و خانوادگی و رسیدن به چنین مؤلفه هایی است شک نکنید آریزو۶ همانی است که می خواهید.

 

“سرزمین خودرو نیلی” نماینده رسمی سایپا، پارس خودرو، مدیران خودرو، ام جی و تنها نماینده ی رسمی نیسان در استان اصفهان با نیم قرن تجربه در حوزه ی فروش و خدمات پس از فروش در کنار شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ” پیش فروش خودروهای مدیران خودرو در سرزمین خودرو نیلی ” با کارشناسان ما تماسبگیرید.